Milloshoski: Prokuroria e re nuk duhet të jetë stregë për prokurorët që bëjnë haraç - Bota Sot
Milloshoski: Prokuroria e re nuk duhet të jetë stregë për prokurorët që bëjnë haraç

Maqedonia

Milloshoski: Prokuroria e re nuk duhet të jetë stregë për prokurorët që bëjnë haraç

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 13:54
Antonio Milloski

Antonio Milloski nga reaguar ndaj deklaratës së ministres së Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska për aferën ‘Haraçi’ duke thënë se ekipi juridik i OBRM-PDUKM-së është i gatshëm për propozim për të kontribuar në sjelljen e Ligjit për Prokurori Publike.

Milloshoski thotë se në Prokuroria e re nuk duhet të jetë strehë e personave që bëjnë haraç.

“Prokuroria e re nuk duhet të bëhet strehë për prokurorët që bëjnë haraç dhe as për bashkëpunëtorët e tyre”, thotë Milloshoski.

Sipas tij, Ruskovska në vend të prokurorit ajo vepron më shumë si avokat i PSP-së dhe Qverisë të cilëve ju mundëson kohë shtesë për formatim të telefonave, mbulim të dëshmive dhe ndikim ndaj dëshmitarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat