Stoilkovski: Ruskovska dhe Joveski nuk mund të lëvizin pa lejen e mafias shtetërore - Bota Sot
Stoilkovski: Ruskovska dhe Joveski nuk mund të lëvizin pa lejen e mafias shtetërore

Maqedonia

Stoilkovski: Ruskovska dhe Joveski nuk mund të lëvizin pa lejen e mafias shtetërore

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 17:57
Naum Stoilkovski

Kanë kaluar një muaj të plotë nga arrestimi i Boki Trediçi dhe Kiçeec, ndërsa prokuroria në vend që të punojë që të tregon porositësit dhe ndihmësit për rastin “haraçi” ajo po punon për të siguruar alibinë dhe lirimin e Zoran Zaevit dhe kryesësit e tij, tha zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski.

Ai shtoi se Katica Janeva pa të cilën, siç tha ai, nuk ishte mundur “haraçi” prej një milionë, u la të shëtiste nëpër plazhet dhe sallonet e parukerisë, të humbasë dhe formatojë telefonat dhe të kthehet në punë sikur të mos kishte ndodhur asgjë.

“Mafia shtetërore po sulmon opinionin, ndërsa Ruskovska dhe Joveski nuk duhet të lëvizin pa shenjën e saj. Gjatë gjithë muajit, telefoni i Janevës është në prokurori, telefoni i Trediçit është në prokurori për një muaj, e gjithë BE-ja ka parë dhe dëgjuar haraçin, të gjithë e dinë se si rregullohen rastet dhe merret haraç për lirinë ligjore, qytetarët dhe biznesmenët raportojnë vjedhjet dhe mashtrimet nga organizatat qytetare të mafia shtetërore. Ruskovska dhe Joveski po merren me deklarata të zbehta publike”, akuzoi zëdhënësi i partisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat