Aksident në rrugën Strumicë-Vallandovë, katër persona të lënduar - Bota Sot
Aksident në rrugën Strumicë-Vallandovë, katër persona të lënduar

Maqedonia

Aksident në rrugën Strumicë-Vallandovë, katër persona të lënduar

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 minuta në rrugën Strumicë-Vallandovë gjegjësisht në fshatin Kosturino, ku nga nga ky aksident kanë mbetur të lënduar katër persona dhe janë dërguar në spitalin e Strumicës, njoftoi zëdhënësi i Sektorit për Punë të Brendshme në Strumicë, Hrizantema Rendevska.

Nga momenti i aksidentit qarkullimi rrugor në rrugën Strumicë-Vallandovë ishte ndërprerë, ndërkaq nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njoftojnë se qarkullimi për gjatë rrugës Strumicë-Vallandovë tani është normalizuar.

Sipas informacioneve paraprake në aksident kanë marrë pjesë tre automjete, ndërsa hetimi ende vazhdon në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat