Stoilkovski: Pse gënjen Kostadinov për rastin “Haraçi”? - Bota Sot
Stoilkovski: Pse gënjen Kostadinov për rastin “Haraçi”?

Maqedonia

Stoilkovski: Pse gënjen Kostadinov për rastin “Haraçi”?

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 17:55
Naum Stoilkovski

LSDM dhe Zoran Zaev, të ngecur në krim, janë në panik dhe po demonstrojnë nervozizëm. Për shkak se ata janë kapur të gjallë në rastin “Haraçi”, në vend që t’i mbajnë ata përgjegjës, ata po luftojnë për mbrojtjen e krimit. Kjo është arsyeja pse ato janë në panik nëpër konferenca për shtyp, tha zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski

“Në krye është zëdhënësit të LSDM-së, Kostadin Kostadinov, i cili, sipas dyshimeve, ka arsye personale për këtë. Përkatësisht, pyesim hapur dhe pa dilemë, a gënjen dhe manipulon Kostadinov nëpër konferenca për shtyp për rastin “Haraçi” për shkak të përmbajtjes së telefonave të njërit prej të dyshuarve?”, pyet Stoilkov.

Stoilkov pyet se nga çfarë frikësohet saktësisht Kostadinov, i cili shpesh është fotografuar në shoqërinë e një prej të dyshuarve? Afërsia dhe bashkëpunimi i tyre dëshmojnë për faktin se Kostadinov u emërua anëtar nderi i organizatës joqeveritare të një nga personave të dyshuar për rastin “Haraçi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat