Shpërthen zjarr në disa fshatra të Gjevgjelisë - Bota Sot
Shpërthen zjarr në disa fshatra të Gjevgjelisë

Maqedonia

Shpërthen zjarr në disa fshatra të Gjevgjelisë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 19:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sot shpërtheu një zjarr në Gjevgjeli. Siç njoftojnë nga Qendra për ballafaqim me krizat zjarri aktiv është nga fushat përgjatë hekurudhës nga fshati Mrzenci deri në fshatin Davidovë.

Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë ekipet e Brigadës së Zjarrfikësve të Gjevgjelisë me 20 zjarrfikës dhe 4 automjete, ndërsa ndihmë për shuarjen e zjarrit po japin edhe Brigada e Zjarrfikësve të Vallandovës dhe Dojranit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat