Shkup, shuhet zjarri në Pintia - Bota Sot
Shkup, shuhet zjarri në Pintia

Maqedonia

Shkup, shuhet zjarri në Pintia

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Zjarri në lagjen Pintija është shuar, informojnë sot nga Njësia Terrotiriale Kundër Zjarrit në Bashkinë e Shkupit.

Zjarri shpërtheu dje rreth orës 11:30 në rajonin malor mbi Pintijan dhe kaploi një hapësirë të madhe të pyjeve të përziera.

Në shuarjen e zjarrit janë kyçur edhe avionët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, si dhe Komuna e Kisella Vodës.

Sipas informacioneve të Njësisë Territoriale Kundër Zjarreve, për momentin nuk ka zjarre aktive në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...