Qeveria ndan mbi pesë milionë euro për Manastirin për ballafaqim me ajrin e ndotur - Bota Sot
Qeveria ndan mbi pesë milionë euro për Manastirin për ballafaqim me ajrin e ndotur

Maqedonia

Qeveria ndan mbi pesë milionë euro për Manastirin për ballafaqim me ajrin e ndotur

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 15:30
Ilustrim

Mbi pesë milionë, saktësisht 5.054.762 denarë është shuma që është ndarë për Komunën e Manastirit, pas thirrjes publike për programin për uljen e ndotjes së ajrit për vitin 2019, të publikuar nga ana e Qeverisë më 17 maj të këtij viti.

Në përputhje me thirrjen publike dhe rangimin e qyteteve më të ndotura/komuna të cilat do të jenë shfrytëzues të një pjesë të burimeve nga programi për uljen e ndotjes së ajrit për vitin 2019, Komisioni për zbatimin e procedurave për zgjedhje të shfrytëzuesve, vendosi që të ndahen 5.054.762 denarë, me vlerën e së cilës do blihen pajisje, në përputhje me projektin.

Qytetarët do të informohen për objektet, për të cilat do të dedikohen pajisjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...