Katica Janeva dëshmoi sot për rastin “Haraçi” - Bota Sot
Katica Janeva dëshmoi sot për rastin “Haraçi”

Maqedonia

Katica Janeva dëshmoi sot për rastin “Haraçi”

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 15:36
Katica Janeva

Prokurorja Katica Janeva për katër orë resht sot u mor në pyetje në Prokuroi për rastin “Haraçi”. Ajo tha se sot ka dhënë deklaratë në rolin e dëshmitarit dhe se nuk ndihet fajtore.

Prokurorja nuk zbuloi asgjë për gazetarët në lidhje me hetimin për rasti “Haraçi”, për shkak se siç tha “ky është një hetim dhe se nuk mund të jep informacione”.

Ajo konfirmoi se të dy telefonat e saj ndodhen në prokurori, por mohoi se ato kanë qenë të formatuara.

E pyetur nëse ka të përfshirë ndonjë politikanë në rastin “Haraçi”, Janeva tha se “nuk e di”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...