Dëmtohen shënimet e përmendores së Lekës së Madh në Prilep - Bota Sot
Dëmtohen shënimet e përmendores së Lekës së Madh në Prilep

Maqedonia

Dëmtohen shënimet e përmendores së Lekës së Madh në Prilep

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 21:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në tabelën e Lekës së Madh në Prilep, është fshirë fjala ‘helene’.

Edhe në Shkup më herë u demoluan shënimet në përmendore, të cilat u vendosën sipas Marrëveshjes së Prespës.

Nga Bashkia e Shkupit njoftuan se do të mbikëqyren përmendoret që të mos prishen shënimet e vendoura, që u shkruan në gjuhë shqipe, maqedonase dhe angleze.

Bashkia e Shkupit i sanoi pjesët e dëmtuara, ndërsa shënimet aty ku u hoqën përsëri u vendosën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...