Grubi: Denoncuam drejtësinë selektive dhe ofruam vetingun në drejtësi - Bota Sot
Grubi: Denoncuam drejtësinë selektive dhe ofruam vetingun në drejtësi

Maqedonia

Grubi: Denoncuam drejtësinë selektive dhe ofruam vetingun në drejtësi

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 20:26
Artan Grubi

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ shkruan se ato si BDI kanë denoncuar drejtësinë selektive dhe se kanë ofruar veting në drejtësi.

“Ne e denoncuam drejtësinë selektive dhe ofruam instrumentin e vetingut për gjykatësit, prokurorët dhe politikanët për ta luftuar këtë selektivitet të porositur me tendencë politiko-koruptive”, shkruan Grubi.

Ai shton se qytetarët këtë shtyllë programore të BDI-së dhe se dita ditës edhe partitë opozitare po e përqafojnë dhe e vënë në përdorim narrativin, politikat tona.

Ndryshe, kryeprokurorja sot pasdite u arrestuar. Prokuroria Themelore Publike kërkoi paraburgimin e saj për shkak se ajo dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare për përfitime personale në rastin ‘Haraçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...