SPB Shkup gjobit 46 motoçiklistë - Bota Sot
SPB Shkup gjobit 46 motoçiklistë

Maqedonia

SPB Shkup gjobit 46 motoçiklistë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 11:18
Policia

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme nga ora 18:30 deri në ora 1:30, Departamenti për Siguri të Komunikacionit Rrugor pranë Sektorit për Punë të Brendshme Shkup zbatoi kontroll për zbulimin e kundërvajtjeve të motoçiklistëve.

Sektori për Punë të Brendshme Shkup gjatë kontrollit janë gjobitur 46 motoçiklistë.

Gjithashtu sipas njoftimit të MPB-së, janë zbuluar edhe 35 kundërvajtje tjera me çka janë dhënë shqiptuar urdhërpagesa të detyrueshme dhe tetë urdhërpagesa kundërvajtëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...