Aktpadi kundër një person nga Tetova për fajde - Bota Sot
Aktpadi kundër një person nga Tetova për fajde

Maqedonia

Aktpadi kundër një person nga Tetova për fajde

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 13:27
Foto ilustrim

SPB ngriti aktpadi penale kundër 42 vjeçarit nga Tetova për shkak të dyshemeve të bazuara se ka kryer vepër penale ‘Fajde’.

Siç njoftojnë nga MPB, më 28 maj, 24 vjeçari nga Tetova ka kërkuar hua 200 euro, që është dashur t’i kthejë për shtatë ditë, si dhe 100 euro shtesë për shërbim. Pasi që nuk ka arritur t’i kthejë paratë në afatin e caktuar, ka kërkuar vazhdim të afatit deri më 4.07.2019.

Po edhe në këtë afat ai nuk ka arritur t’i kthejë paratë, me çka 42 vjeçari ka nisur t’i dërgojë mesazhe me përmbajtje kërcënuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat