Në Maqedoni ka thuajse një milion e gjysmë përdorues të internetit

Maqedonia

Në Maqedoni ka thuajse një milion e gjysmë përdorues të internetit

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Në Maqedoni, ashtu sikurse në gjithë botën rritet numri i përdoruesve në të gjitha rrjetet sociale.

Sipas statistikave të haja dhe të dhënave të tyre të publikuara në web faqen statista.com, në Maqedoni ka thuajse një milion e gjysmë përdorues të internetit. Dy e treta e tyre përdorin rrjete sociale.

Sipas ekspertëve të rrjeteve sociale, të moshuarit preferojnë ‘Facebook’-un ndërsa të rinjtë ‘Instagram’-in.

Sipas Stojanovskit edhe pse ka shumë njerëz që përdorin rrjetet sociale, aty shohin më shumë argëtim dhe nuk e përdorin për përdorim më serioz.

Parashikimet e ekspertëve janë se numri i përdoruesve të internetit do të rritet edhe në të ardhmen, por nuk e dinë se me çfarë tempo do të shkojë kjo rritje./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat