Zaev: Kemi krijuar shtet me të ardhme të qartë evropiane

Maqedonia

Zaev: Kemi krijuar shtet me të ardhme të qartë evropiane

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 16:16
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev sot në një festë të Ditës së Pavarësisë 8 Shtatorit në parkun e qytetit, tha se Maqedonia po përpiqet për anëtarësim në NATO dhe BE.

Ai thotë se ata po krijojnë një shtet me një të ardhme të caktuar evropiane. Zaev tha që ata morën vendime të mëdha dhe bënë zgjedhje reale.

Kryeministri falënderoi të gjithë popujt që treguan mirëkuptim.

“Këto ura që ne ndërtojmë sot janë gjaku i besimit dhe i ardhmes sonë të përbashkët” deklaroi kryeministri Zoran Zaev.

Zaev shtoi se Maqedonia e Veriut është bërë inspirim për një Ballkan të ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat