Inspektorati i Qytetit të Shkupit fillon marrjen e licencave të taksistëve - Bota Sot
Inspektorati i Qytetit të Shkupit fillon marrjen e licencave të taksistëve

Maqedonia

Inspektorati i Qytetit të Shkupit fillon marrjen e licencave të taksistëve

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 17:33
Foto ilustrim

Inspektorët e qytetit të Shkupit sot u kanë marrë licencat e 4 taksive gjatë kontrolleve në Bit Pazar. Drejtuesit e taksistëve zakonisht ishin të parkuar dhe prisnin pasagjerë në shesh, dhe jo në stacionin e shënuar për taksitë.

“Për shkak të pengimit të komunikacionit dhe parkimit jo të rregullt janë marrë licencat në afat prej 30 ditësh. Inspektorati i Qytetit të Shkupit do të vazhdojë të forcojë kontrollet në të gjithë qytetin, në mënyrë që të mos lejojë parkimin e taksive kudo që të arrijnë. Kushdo që nuk zbaton rregullat do t’i hiqet licenca”, thonë nga Inspektorati i Qytetit Shkup, njofton DSK.

Qyteti i Shkupit javën e kaluar ka dënuar deri më 500 euro taksistët të cilët ishin parkuar në rrugën “Ljubljanska” para qendrës tregtare “City Mall”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...