Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike - Bota Sot
Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

Maqedonia

Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 08:47
Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i partisë opozitare OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në takimin e paralajmëruar të liderëve, pasi që javën e kaluar, takimi i fundit i grupeve punuese të pushtetit dhe opozitës nuk dha fryt.

Takimi i liderëve do të mbahet në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut në orën 20:00, ndërsa do të mbahet në formatin një plus katër.

Në fokusin e takimit mes Zaevit dhe Mickoskit do të jetë Ligji për Prokurorinë Publike, por Mickoski ka thënë se do ta hap edhe temën për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Nga OBRM-PDUKM për AIM kanë thënë se do të marrin pjesën në takimin e liderëve, dukoe shtuar se do ta hapin edhe temën e zgjedhjeve të parakoshme parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...