Ka filluar takimi i liderëve për fatin e PSP-së - Bota Sot
Ka filluar takimi i liderëve për fatin e PSP-së

Maqedonia

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e PSP-së

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 22:36
Pamje nga takimi

Ka filluar para pak minutash takimi i liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike.

Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri i secilës parti plus përfaqësuesit e grupeve të punës që kanë punuar për ligjin e Prokurorisë.

Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura pa praninë e gazetarëve dhe pas takimit priten deklaratat e krerëve të mazhorancës dhe opozitës për vendimin e marrë për fatin e Prokurorisë Speciale Publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...