Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 08:34
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me reshje të shiut. Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 26 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të vazhdojë moti i ndryshueshëm, ndërsa reshjet do të vazhdojnë në disa pjesë të vendit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat