Mickoski: Jam këtu, më ndiqni, akuzoni dhe arrestoni - Bota Sot
Mickoski: Jam këtu, më ndiqni, akuzoni dhe arrestoni

Maqedonia

Mickoski: Jam këtu, më ndiqni, akuzoni dhe arrestoni

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 20:07
Hristijan Mickoski

Lideri i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski për “Tv 24” theksoi se nuk frikësohet dhe se është këtu nëse dëshiron pushteti ta arrestojë.

Ai theksoi se nëse hetimi për rastin “Haraçi” vazhdon të zvarritet, opozita do të publikojë dëshminë e dëshmitarëve të marrë nga një thirrës.

“Deri më tani nuk kam marrë asnjë ftesë nga Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, por në epiqendrën e zaevizmit nga Zoran Zaev, Vilma Ruskovska dhe Kacarska pres që Zoran Zaev të urdhërojë, Vilma Ruskovska rekomandojë, ndërsa Kacarska të gjykojë. Kështu që unë jam këtu, ndiqni, akuzoni, arrestoni, tha Mickoski.

Lideri i OBRM-PDUKM-së theksoi se ai nuk kishte asnjë ndikim në hetime.

“Nëse ne do të ishim Zoran Zaev dhe do të organizonim shou kur i transmetojmë ato dokumente, atëherë ato mund të kenë ndikim në hetim”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...