Do të krijohet sistem rajonal për menaxhim me mbeturinat - Bota Sot
Do të krijohet sistem rajonal për menaxhim me mbeturinat

Maqedonia

Do të krijohet sistem rajonal për menaxhim me mbeturinat

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 20:04
Foto ilustrim

Sekretarja shtetërore në Ministrinë e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor (MMJPH), Ana Petrovska dhe udhëheqësja e Sektorit të Menaxhimit të Mbeturinave, Ana Karanfilova Maznevska sot morën pjesë në konferencën e katërt të Asociacionit të Maqedonisë për menaxhim me mbeturinat e ngurta.

Siç njoftojnë nga MMPJH, proceset i drejton Ministria në bashkëpunim me komunat në rajonin e planifikimit lindor dhe verilindor.

Temë e konferencës është”Komunikimi me të gjithë palët e interesuara në shoqëri – si të promovohet menaxhimi i mbeturinave në Republikën e Maqedonisë së Veriut“.

“Qëllimi i konferencës është të tregojë se komuniteti i biznesit dhe autoritetet shtetërore, përfshirë sektorin joqeveritar dhe mediat, janë të gatshëm të komunikojnë dhe bashkëpunojnë me një qëllim të përbashkët – mbrojtjen e mjedisit”, thuhet në kumtesën e MMJPH.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...