Arrestohet katër kubanez në Maqedoni

Maqedonia

Arrestohet katër kubanez në Maqedoni

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 12:49
Ilustrim

Dje në orën 11:15 në fshatin “Dargosh-Manastir, policia kufitare “Mexhitlija” ka arrestuar F.M. (23), M.P.J., D.L.C. (22) dhe M.R.A. (26) të gjithë nga Kuba, gjatë kalimit ilegal të kufirit nga Maqedonia e Veriut në Greqi.

Pas kontrolleve është konfirmuar se më 11.09.2019 ata ilegalisht kanë hyrë në Maqedoni nëpërmes vendkalimit kufitar në “Tabanoc”.

Të arrestuarit iu dorëzuan inspektorit në departamentin e krimit ndërkufitar për procedura të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat