MPJ: Alpinisti që ndërroi jetë në Olimp është nga Shkupi - Bota Sot
MPJ: Alpinisti që ndërroi jetë në Olimp është nga Shkupi

Maqedonia

MPJ: Alpinisti që ndërroi jetë në Olimp është nga Shkupi

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Nga Ministria e Punëve të Brendshme për “Tv24” konfirmuan se presoni M.G. nga Shkupi i lindur më vitin 1962 është alpinisti i cili ndërroi jetë në Olimp të Greqisë.

Nga atje, ata thonë, sipas rrëfimeve të dëshmitarëve okularë, alpinisti humbi ekuilibrin e tij 100 metra para shtëpizës së malit ‘Spilios Agapitos’ dhe ka rënë në humnerë. Është planifikuar kryerja e autopsisë së trupit për nesër në Selanik, me të cilën do të bëhet e ditur shkaqet e rrëzimit në humnerë. Ekipet e zjarrfikësve të Litohoro dhe policia morën pjesë në nxjerrjen e trupit.

Familja u informua nga një alpinist tjetër që ishte pjesë e ekipit të alpinistëve.

Nga Ministria e Punëve të Jashtme thonë se janë në kontakt të vazhdueshëm me Konsullatën dhe opinioni do të njoftohet për të gjitha detajet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat