Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 13:12
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës.

Sipas çmimeve të reja, Eurosuper BS-95 do të shitet për 67.50 denarë për litër, ndërsa Eurosuper BS-98 do të shitet për 69.50 denarë për litër.

Eurodizeli shtrenjtohet për 1 denarë dhe do të kushtojë 62.50 denarë për litër.

Këto çmime do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme dhe do të vlejnë deri javën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat