Tusk sot në Shkup - Bota Sot
Tusk sot në Shkup

Maqedonia

Tusk sot në Shkup

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 09:19
Arkiv

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev.    

Pas takimit është paraparë pres konferencë e përbashkët e Zaevit me Tuskun në ora 12:15 në Qeveri.

Vizita e Tuskut në Shkup është në prag të pritjes së vendimit për marrje të datës për fillim të negociatave me BE-në në tetor.

Mandati i presidentit aktual të Këshillit Evropian skadon më 1 dhjetor, ndërsa në vend të tij do të vjen kryeministri i Belgjikës, Sharl Mishel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...