Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend - Bota Sot
Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend

Maqedonia

Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 13:08
Foto nga takimi

Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej Stnishiev pas takimit të sotëm me zv. kryeministres Radmilla Sheqerinska.

“Krenohem që po shikojë ndryshime pozitive në vend. Marrëveshja historike e Prespës dhe marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë janë një hapi mirë përpara drejt BE-së. Në emër të socialistëve, edhe sot dhe dje në takim me kryeministrin Zoran Zaev e përcjell mbështetjen kategorike për marrjen e vendimit për fillimin e bisedimeve në tetor”, tha Stanishiev.

Ai tha se qytetarët meritojnë jetë më të mirë dhe për këtë i jap guxim kryeministrit Zaev që të vazhdojë me reformat e brendshme pozitiv, për përmirësim social, për paga më të larta.

Vendi, sipas tij, është një shembull i mirë dhe për vendet tjera në rajon se si duhet të zgjidhen problemet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...