Ademi: Të premten ose të shtunën takim me SASHK-un - Bota Sot
Ademi: Të premten ose të shtunën takim me SASHK-un

Maqedonia

Ademi: Të premten ose të shtunën takim me SASHK-un

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 16:05
Arbër Ademi

Ministri për Arsim dhe Shkencë, Arbër Ademi sot gjatë vizitës në shkollën fillore “Liria” në Shkup informojë se të premten ose të shtunën do të mbahet takim me Sindikatë për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK).

Ai tha se Ministria është në komunikim të rregullt me kryetarin e SASHK-ut, Jakim Nedellkovskin.

“Kemi biseduar dhe analizuar për të gjitha parametrat, kur do të jetë gjithçka e pastër dhe e qartë do të vendosim për të rritjen e ardhshme të pagave”, tha Ademi.

Ai shtoi se janë marrë masa disa aktivitete dhe masa për të cilat ka edhe implikime fiskale dhe po rishikohen të gjitha opsionet që të kenë mbështetje dhe bazë për rritjen e pagave në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...