Seancë e dy komisioneve kuvendore në Maqedoni - Bota Sot
Seancë e dy komisioneve kuvendore në Maqedoni

Maqedonia

Seancë e dy komisioneve kuvendore në Maqedoni

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Në Kuvendi e Maqedonisë së Veriut sot do të mbahet seanca e Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënieve në mes Bashkësive dhe Komisionit Legjislativ.

Në rend të ditës të Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënieve në mes Bashkësive janë propozim ligji për Akademinë e gjyqtarëve dhe pakurorëve, në leximin e parë dhe raporti vjetor i Prokurori Publikë për të monitoruar zbatimin e parimit të përfaqësimit të drejtë në 2018.

E vetmja pikë në agjendën e seancës së Komisionit Legjislativ do të jetë debati për propozim ligji për Akademinë për Gjyqtarë dhe Prokurorë Publikë, në leximin e parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...