Aksion i koordinuar policorë në 24 qytete në Maqedoni, konfiskohet armë dhe drogë - Bota Sot
Aksion i koordinuar policorë në 24 qytete në Maqedoni, konfiskohet armë dhe drogë

Maqedonia

Aksion i koordinuar policorë në 24 qytete në Maqedoni, konfiskohet armë dhe drogë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 14:40
Ilustrim

Mbrëmë dhe sot në orët e hershme të mëngjesit është zhvilluar një aksion i koordinuar i Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë së Veriut.

Aksioni përfshinë 24 qytete, me ç’rast janë bastisur 54 lokacione. Gjatë aksionit janë konfiskuar një numër i konsiderueshëm i armëve jolegale, si dhe 22 kilogram marijuanë, por dhe drogave të tjera, si heroinë, kokainë dhe të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...