OBRM-PDUKM: MPB është e paralizuar në luftën kundër krimit - Bota Sot
OBRM-PDUKM: MPB është e paralizuar në luftën kundër krimit

Maqedonia

OBRM-PDUKM: MPB është e paralizuar në luftën kundër krimit

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “Ministria e Punëve të Brendshme është e paralizuar në luftën kundër krimit për shkak të partizimit dhe korruptimit të Oliver Spasovskit dhe bashkëpunëtorëve të tij”.

Sipas OBRM-PDUKM-së, aksioni i realizuar është një fiasko, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Aksioni ose është zbuluar nga kaudrot e korruptuara të Spasovskit ose qëllimisht kanë dhënë informacione të rreme për të mbrojtur narko bandat”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së.

Sipas tyre nuk ka mënyrë tjetër për t’u shpjeguar fakti që Spasovski angazhoi mbi një mijë policë në nivel shteti për të kapur marihuanë simbolike, aq sa mund të zbulojë në një disko klub.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...