Xhaferi për vizitë në Kazakistan - Bota Sot
Xhaferi për vizitë në Kazakistan

Maqedonia

Xhaferi për vizitë në Kazakistan

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 13:54
Talat Xhaferi

Siç deklarojnë nga kabineti i kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi së bashku me Enes Ibrahimi do të vizitojnë Kazakistanin.

Ai sot dhe nesër do të merr pjesë në takimin e kryetarëve të kuvendeve të vendeve të Euroazisë me tmë: Euroazija e Madhe: Besim, partneritet”, e cila do të mbahet në Nur-Sultan në Kazakistan.

Në takim do të marrin pjesë delegacione nga gjashtëdhjetë vende dhe 39 kryetar të kuvendeve kombëtare nga Evropa dhe Azia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...