Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Maqedonia

Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 19:07
Vilma Ruskoska

Prokurorija për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Vilma Ruskoska, për “Sitel” konfirmoi se sonte një nga të dyshuarit e rinj në çështjen “Haraçi” do të sillet para gjykatësi të procedurës paraprake i cili do të duhet të përcaktojë nëse do të pranojë kërkesat për paraburgim.

Jozyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për Jasna Mandiq – Ercegoviq, përndryshe nënkryetar i Bashkimit Ndërkombëtar të Bojan Jovanovskit.

Tre të dyshuar të tjerë janë gjithashtu edhe babai i Jovanovskit, deputetja Frosina Remenski dhe sekretarja e Bashkimit Ndërkombëtar, por për ta nuk kërkohet paraburgim.

Gjykata ende nuk ka dërguar ftesa dhe ato pritet të thirren nesër në gjykatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat