Në seancë gjyqësore po lexohen mesazhet dhe transkriptet për rastin ‘Monstra’

Maqedonia

Në seancë gjyqësore po lexohen mesazhet dhe transkriptet për rastin ‘Monstra’

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 12:27
Foto

Me leximin e transkrpiteve nga bisedat dhe leximin e mesazheve nisi seanca e sotme për rastin ‘Monstra’.

Para fillimit të seancës, përfaqësuesi të viktimave njoftoi se dje kanë pasur takim me ministren e Drejtësisë, Renata Dekoska, por se nuk ka dalë asgjë nga ai takim.

Procesin gjyqësor e udhëheq gjyqtar Ognen Stavrev, ndërsa përfaqësues të Prokurorisë janë Fatime Fetai dhe Gavril Bubevski.

Për vrasjen e pesëfishtë më 12 prill 2012, me burg të përjetshëm u dënuan Alil Demiri, Afrim Ismailoviq, Agim Ismailoviq, Ezim Aziri, Haki Aziri dhe Sami Luta.

Gjykata e Lartë në dhjetor të vitit 2017 e shfuqizoi aktgjykimin e shkallës së parë dhe i liroi nga burgu të dënuarit Agim Ismailoviq, Haki Aziri, Sami Luta dhe Fejzi Aziri dhe ju caktoi masat e kujdesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat