Para përfundimit të gjykimit për rastin “TNT” një nga të akuzuarit gjen avokat të ri - Bota Sot
Para përfundimit të gjykimit për rastin “TNT” një nga të akuzuarit gjen avokat të ri

Maqedonia

Para përfundimit të gjykimit për rastin “TNT” një nga të akuzuarit gjen avokat të ri

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 14:12
Foto

Në seancën për rastin për rrënimin e kompleksit “Kosomos” të biznesmenit Fiat Canoski, është ndryshuar një avokat nga të akuzuarit për rastin, konfirmojnë nga gjykata.

Bëhet fjalë për Elizabeta Najdovska, të cilës, avokatit Dimitar Dangov i ka anuluar autorizimin, me çka ka kishte emëruar avokat të ri nga Tetova, Merxhan Dauti, i cili ka kërkuar rishikim të dëshmive. Gjykata këtë e ka lejuar për nesër.

Rasti gjykohet që një vit e nëntë muaj dhe është para përfundimit të marrjes në pyetje të dëshmitarëve dhe thënien e fjalëve përfundimtare. Është e paqartë nëse kjo do të ndikojë në gjykimin e shpejtë dhe aktgjykimin e rastit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat