Bejta: BDI me Ali Ahmetin po shkruan histori - Bota Sot
Bejta: BDI me Ali Ahmetin po shkruan histori

Maqedonia

Bejta: BDI me Ali Ahmetin po shkruan histori

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 22:05
Nevzat Bejta

Në debatin e sotëm në emisionin ‘Rruga drejt’, funksionari nga radhët e BDI-së, Nevzat Bejta akuzoi Remzi Memedin nga partia e Aleancës për Shqiptarët për qeverisjen PDSH OBRM-PDUKM.

Sipas Bejtës, pas kësaj periudhe ka ardhur BDI dhe Ali Ahmeti dhe kanë shkruar historinë.

“Ju gjatë viteve 2006-2008 erdhët dhe shkatërruar shoqërinë shqiptare. Në këtë periudhë shkatërruar Marrëveshjen e Ohrit dhe proceset e shqiptarëve i kthyet shumë prapa”, tha Bejta.

Ai shtoi se me kryetarin  Ali Ahmeti, BDI ka shkruar historinë e re në këtë vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat