Kasami: Ata që e tradhtojnë besën janë politikanët më të urryer për mua - Bota Sot
Kasami: Ata që e tradhtojnë besën janë politikanët më të urryer për mua

Maqedonia

Kasami: Ata që e tradhtojnë besën janë politikanët më të urryer për mua

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 20:45
Kryetari i Lëvizjes Besa

Kryetari i Lëvizjes Besa në një intervistë për “TM Daily”, ka folur rreth zhvillimeve politike në vend, partinë që ai e drejton, si dhe angazhimin e tij si profesor në të kaluarën.

I pyetur për personazhet politike negative dhe pozitive në vend, ai tha se

“Pa dashur të personalizojë, politikani më i urryer për mua është ai që e tradhton besën që e ka dhënë, ndërsa më i admiruari tek unë është ai që edhe me çmimin që duhet ta paguajë, sakrificën, është i gatshëm që misionit të tij t’i qëndrojë deri në fund”, tha mes tjerash Kasami.

Ai shtoi se nuk ka shumë shembuj në vend, të cilët e kanë mbajtur fjalën e dhënë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat