Ndjehet tërmet në pjesën jugore të Maqedonisë - Bota Sot
Ndjehet tërmet në pjesën jugore të Maqedonisë

Maqedonia

Ndjehet tërmet në pjesën jugore të Maqedonisë

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 17:57
Ilustrim

Një tërmet i cili është ndjerë në Greqi ka dridhur gjithashtu edhe një pjesë të Maqedonisë.

Epiqendra e tërmetit ishte 27 kilometra larg Novacit.

Tërmeti ishte me madhësi prej 3.3 shkallë dhe me thellësi prej 10 kilometra.

Sot kishte më shumë tërmete në rajon, Greqi, Detin Jon dhe Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat