Miratohet ligji për pagën minimale në Kuvendin e Maqedonisë - Bota Sot
Miratohet ligji për pagën minimale në Kuvendin e Maqedonisë

Maqedonia

Miratohet ligji për pagën minimale në Kuvendin e Maqedonisë

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Ligji për rritjen e pagës minimale prej 14.500 denarë u miratua sot në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, duke hyrë në fuqi prej muajit dhjetor.

Deputeti Aleksandar Kiracoski në profilin e tij në “Facebook” shkruan se me këtë rritet buxheti familjar tek shumë familjes të cilët marrin pagë minimale, hapet spiralja e rritjes së pagave, rriten shpenzimet themelore dhe ngritet standardi i jetesës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat