Sot do të mbahet protestë e Sindikatës së Pavarur të Policisë së RMV-së - Bota Sot
Sot do të mbahet protestë e Sindikatës së Pavarur të Policisë së RMV-së

Maqedonia

Sot do të mbahet protestë e Sindikatës së Pavarur të Policisë së RMV-së

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 10:38
Ilustrim

Sindikata e pavarur policore (SPP) bëri thirrje për një tubim publik sot në orën 10:00 të mëngjesit përpara Hotelit Vip (Panairi) me kërkesa për rritjen e pagave, një marrëveshje të re kolektive në MPB, të drejta më të mira dhe kushte më të mira për jetesë.

“Kërkesat e SPP-së në lidhje me protestën e paralajmëruar janë: njohja e SPP-së si një sindikatë përfaqësuese në MPB, një marrëveshje e re kolektive në MPB dhe policia pyjore, kushte dhe të drejta për një jetë më të mirë, qeverisja e drejtësisë në MPB, ndalim të hesapeve me përfaqësuesit e sindikatave, rritje të pagave prej 25% në polici, polici pyjore, polici të burgjeve dhe policinë gjyqësore. Ne presim që më shumë se 500 punonjës të marrin pjesë në këto tubime publike”, thanë organizatorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat