“Makstil” konfirmon incidentin në linjën e prodhimit - Bota Sot
“Makstil” konfirmon incidentin në linjën e prodhimit

Maqedonia

“Makstil” konfirmon incidentin në linjën e prodhimit

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 15:28
Foto

Nga kompania “Makstil” sapo ka konfirmuar incidentin e mëngjesit të sotëm në linjën e saj të prodhimit të hekurit.

“Këtë mëngjes në orën 6:50 pasdite në fabrikën e çelikut të ‘Makstil Steel’ gjatë aktiviteteve të rregullta prodhuese, për shkak të dështimit të disa pajisjeve në njërën prej gropave, çeliku i shkrirë ka dalë jashtë kazanit.

Si shkak i daljes së llavës janë plagosur katër punëtor. Tre u lënduan më lehtë dhe pas ndihmës së parë mjekësore janë lëshuar në shtëpi, ndërsa një i katërt është ende nën mbikëqyrjen e mjekëve në klinikë”, thuhet në deklaratën e “Makstil”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat