KRRE publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni - Bota Sot
KRRE publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

KRRE publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme ka sjell vendim për uljen e çmimit të benzinës për gjysmë denari. Ndërsa dizeli edhe këtë javë do të shitet me çmime të njëjtë.

Sipas vendimit të KRRE, Eurosuper BS-95 do të shitet për 68 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të shitet për 70 denarë për litër, ndërsa Eurodizeli do të shitet për 62 denarë për litër.

Çmimet e reja hyjnë në fuqi në mesnatën e sotme dhe do të vlejnë deri më 25 nëntor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat