Shilegov: Do të ketë luftë të pa kompromis ndaj ndotësve - Bota Sot
Shilegov: Do të ketë luftë të pa kompromis ndaj ndotësve

Maqedonia

Shilegov: Do të ketë luftë të pa kompromis ndaj ndotësve

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 15:46
Petre Shilegov

“Për sa kohë unë të jem kryetar i qytetit e pa kompromis do të jetë lufta kundër kujtdo që në çfarë do mënyre do ta ndotë mjedisin jetësor, qoftë ajrin ambiental, qoftë pjesën tjetër të mjedisit”.

Këtë e deklaroi kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, i cili nga gazetarët u pyet në lidhje me ndotjen e ajrit.

“Ky është urdhër të cilin un e kam dhënë në Inspektorat dhe mendoj se aktivitetet e Inspektoratit të Bashkisë së Shkupit janë seriozisht të dukshme. Shkupi nuk do të bëjë kompromis me askënd. Flas si institucion, si qytet”, deklaroi Shilegov në promovim e sotëm të parkut të ri në lagjen Fushë Tophanë.

Ai tha se Inspektorati i qytetit po i udhëheq aktivitetet për zbulimin dhe sanksionimin e personave fizikë ose subjekteve juridike të cilët në çfarë do mënyre e ndotin mjedisin jetësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat