Gjenden në automjet 19 emigrantë në rrugën Shtip-Veles, arrestohet një person - Bota Sot
Gjenden në automjet 19 emigrantë në rrugën Shtip-Veles, arrestohet një person

Maqedonia

Gjenden në automjet 19 emigrantë në rrugën Shtip-Veles, arrestohet një person

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Zyrtarët policorë sot kanë privuar nga liria një person nga Strumica për shkak se në rrugën magjistrale Shtup-Veles ka bartur 19 emigrantë nga Afganistani dhe Pakistani.

Më herët, siç njoftoi MPB, shoferi i automjetit ‘Nisan’ nuk është ndaluar kur kanë ndaluar zyrtart policorë dhe është përpjekur të ikë, por menjëherë automjeti është ndaluar kurse shoferi është privuar nga liria.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër shoferi do të ngritet aktpadi penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat