OBRM-PDUKM kritikon pushtetin për sigurinë në Shkup - Bota Sot
OBRM-PDUKM kritikon pushtetin për sigurinë në Shkup

Maqedonia

OBRM-PDUKM kritikon pushtetin për sigurinë në Shkup

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 19:35
Foto ilustrim

Kryetari i degës së OBRM-PDUKM-së në Butell, Darko Kostovski sot nëpërmjet një konference për shtyp tha se “siguria në Shkup është katastrofale”.

Sipas tij, në Shkupo po mbretërojnë bandat, krimi dhe dhuna ndërsa viktima të këtyre fenomnenve janë qytetarët.

“Dje disa metra nga objekti i Komunës së Butellit, është shpuar me thikë një adoleshent, ndërsa tjeri i cili ka qenë me atë, është sulmuar fizikisht”, tha Kosotvski.

Ai i bëri thirrje institucioneve të zbardhin këtë rast dhe kryesit të dërgohen para drejtësisë dhe të dënohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat