Ndotja e ajrit në Maqedoni, Tetova në krye të listës - Bota Sot
Ndotja e ajrit në Maqedoni, Tetova në krye të listës

Maqedonia

Ndotja e ajrit në Maqedoni, Tetova në krye të listës

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 18:48
Ilustrim

Në pjesën veriore të vendit ndotja e ajrit është me e theksuar.

Qyteti i Tetovës është në krye të listës për nga ndotja e ajrit, ndërsa ndotje mesatare sonte ka Shkupi, Koçani dhe Strumica.

Si qytete me ndotje më të vogël janë qyteti i Gostivarit, Kërçovës, Velesit dhe Kavadarit.

Sipas aplikacionit ‘Ajri im’, pas Tetovës si qytet më i ndotur në Maqedoni për momentin vijon Kumanova ndërsa sot gjatë ditës Strumica ishte në vend të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat