Maksim Acevski njëzëri zgjedhet kryetar i Entit Shtetëror të Revizionit - Bota Sot
Maksim Acevski njëzëri zgjedhet kryetar i Entit Shtetëror të Revizionit

Maqedonia

Maksim Acevski njëzëri zgjedhet kryetar i Entit Shtetëror të Revizionit

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 15:23
Maksim Acevskin

Deputetët me 81 vota e kanë zgjedhur Maksim Acevskin për kryetar të Entit Shtetëror të Revizionit.

Zgjedhjet e tij deputetët e përshëndetën me duartrokitje, ndërsa ai u betua para tyre.

Acevski pas zgjedhjes, nga foltorja deklaroi se është nder për të të jetë në pozitën e kryetarit të Revizionit dhe tha se do të punojë sipas ligjeve, gjegjësisht nuk do ta tradhtojë besimin.

Ndryshe, Enti Shtetëror i Revizionit gati dy vjet ka qenë pa kryetar, ndërsa mandati i ushtruesit të detyrës, skadoi më 5 tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat