Dukshmëri e zvogëluar për shkak të mjegullës nga Shipkovica deri në Kodrën e Diellit - Bota Sot
Dukshmëri e zvogëluar për shkak të mjegullës nga Shipkovica deri në Kodrën e Diellit

Maqedonia

Dukshmëri e zvogëluar për shkak të mjegullës nga Shipkovica deri në Kodrën e Diellit

Më: 20 janar 2020 Në ora: 18:47
Foto

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pengesa dhe nëpër rrugë të lagështa.

Dukshmëri të zvogëluar deri në 50 metra për shkak të paraqitjes së mjegullës pasdite ka nga fshati Shipkovicë deri në Kodrën e Diellit.

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar ndërsa në vendkalimet kufitare të Maqedonisë nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Gjithashtu, nga 15 nëntori 2019, ka hyrë në fuqi detyrimi ligjor për posedim të pajisjeve dimërore nëpër makina, që do të zgjasë deri më 15 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat