Edhe sot qytetet e Maqedonisë me ndotje të lartë të ajrit - Bota Sot
Edhe sot qytetet e Maqedonisë me ndotje të lartë të ajrit

Maqedonia

Edhe sot qytetet e Maqedonisë me ndotje të lartë të ajrit

Më: 21 janar 2020 Në ora: 23:14
Ndotja e ajrit

Sonte në pesë qytete të Maqedonisë janë regjistruar ndotje shumë e lartë e ajrit.

Këtu përfshihen Tetova, Kërçova, Velesi, Strumica dhe Manastiri, Koçani, Kavadari, Gostivari dhe Shkupi janë shumë të ndotur, ndërsa Kumanova është me ndotje mesatare.

Në listën botërore të qyteteve më të ndotura Shkupi radhitet i 22-ti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat