Maqedoni, seanca në tre komisione kuvendare - Bota Sot
Maqedoni, seanca në tre komisione kuvendare

Maqedonia

Maqedoni, seanca në tre komisione kuvendare

Më: 24 janar 2020 Në ora: 09:54
Kuvendi i Maqedonisë

Në Kuvend të Maqedonisë së Veriut seanca do të bmajnë Komisioni për Transport, Lidhje dhe Ekologji, Komisioni për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni ligjvënës-juridik.

Komisioni për Transport, Lidhje dhe Ekologji do të diskutojë për Propozim-ligjin për planifikim urbanistik, i cili është në lexim të dytë ndërsa në rend dite në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri janë Propozim-ndryshimet e Ligji për Siguri të komunikacionit të rrugëve dhe Propozim-ndryshimet e Ligjit për grumbullim publik, të dy në lexim të dytë.

Për të dyja ligjet që do të diskutohet në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri janë në rend dite edhe në Komisionin ligjvënës-juridik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat