Delegacioni i Forcave të Armatosura të Italisë për vizitë zyrtare në Maqedoni - Bota Sot
Delegacioni i Forcave të Armatosura të Italisë për vizitë zyrtare në Maqedoni

Maqedonia

Delegacioni i Forcave të Armatosura të Italisë për vizitë zyrtare në Maqedoni

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Delegacioni i Forcave të Armatosura (FM) të Republikës së Italisë, e udhëhequr nga komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të FM-së, Enco Viciareli ndodhet për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Gjeneral Viciareli sot në Ministrinë e Mbrojtjes do të ketë takim me gjeneralin Vasko Gjurçinovski dhe me ministren e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska.

Temat kryesore të takimit do të jenë avancimi i bashkëpunimit ushtarak, transformimi i Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe përvojat nga pjesmarrja në misionet ndërkombëtare.

Pas këtyre aktiviteteve, gjenerali Viciareli do të realizojë takim edhe me kryetarin e vendit, Stevo Pendarovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat