Më shumë borë në Gjurishte, më ftohtë në Mavrovë - Bota Sot
Më shumë borë në Gjurishte, më ftohtë në Mavrovë

Maqedonia

Më shumë borë në Gjurishte, më ftohtë në Mavrovë

Më: 25 mars 2020 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Më shumë borë sot në mëngjes është matur në Gjurishte ku shtresa e borës ka arritur 31 centimetra. Vijojnë me 16 centimetra Kriva Pallankë, 13 Kumanova, 12 Mavrovës, 9 në Strumicë, 8 Shtip, 7 Krushevë, 5 Lazaropole, 3 në Strumicë dhe Berovë dhe dy centimetra në Shkup në Zajçev Rid.

Nga Drejtori për Punë Hidrometeorologjike theksojnë se temperatura më të ulëta -7 gradë janë matur në Mavrovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat